Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Noc kostelů

Bohatý program v rámci Noci kostelů čekal na návštěvníky kapličky U Obrázku v Ruprechticích. Začátek programu patřil naší škole: vystavili jsme velmi zajímavé výtvarné práce, které vytvořily žáci 3. tříd pod vedením paní vychovatelky Růženy Volné a žáci 7. a 9. tříd pod vedením paní učitelky Zuzany Pechové. Návštěvníci obdivovali krásu a jedinečnost dětského pohledu na oblíbený kostel U Obrázku a jeho okolí, výtvarné ztvárnění nám pomohlo uvědomit si genia loci tohoto místa.

Dále vystoupily obě sekce našeho sboru Melodie Míru pod vedením paní učitelky Kristýny Čápové se strhujícím programem, který rozhýbal a optimisticky naladil všechny posluchače a návštěvníky. Za svůj výkon Melodie Míru sklidila dlouhotrvající potlesk a ovace.

Nezanevřeli jsme ani na kostel sv. Antonína Paduánského, kde vystavila práce žáků 5. a 6. tříd paní učitelka L. Škaloudová. Malí výtvarníci zpracovali liberecké kostely technikami koláže a frotáže. Dále žáci 7. tříd doplnili vitráže, které před rokem sklidily velký úspěch a zůstaly v kostele po celý rok. Tentokrát žáci 7. tříd pojali vitráže v duchu secese v ročních obdobích.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy.

Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů Noc kostelů