Září 4. oddělení

Prázdniny utekly jako voda a z prvňáčků se stali velcí druháci. Začátek školního roku jsme věnovali opakování pravidel, která jsme si vloni společně vytvořili a letos jsme si je vylepili na nástěnku. Vyprávěli jsme si, co hezkého jsme zažili, hráli jsme společně hry zaměřené na komunikaci, kamarádské vztahy, postřeh a paměť. V oddělení jsme se vrhli na společné čtení knihy Kdo straší školní strašidlo? od Z. Pospíšilové a Tradiční český podzim s krásnými ilustracemi od Josefa Lady. Děti se opět každý den s oblibou vracely ke stavebnicím, legu, společenským hrám a kreslení. Zabavili jsme se také veršovanými hádankami a přiřazovali je ke slovům a obrázkům. Velkým tématem byl také život ježků. Povídali jsme si o tom, jak ježky můžeme zachránit, čím jim naopak můžeme ublížit a jak fungují záchranné stanice. Doprovázely nás knihy s obrázky a videa.
Nezapomněli jsme ani na vyprávění legendy o sv. Václavovi (naučné video, čtený příběh a omalovánky).
V bloku výtvarné výchovy jsme tvořili barevná podzimní jablka (technika zaschlé klovatiny, anilinky a suchý pastel) a dráčky.

Novinkou je u nás také zavedení badatelských deníčků, kam si pravidelně každý týden budeme vlepovat různé zajímavosti ze světa přírody, živočichů a rostlin.
Ve venkovních blocích jsme si užili různá prostředí – louku, les, dětská hřiště a školní zahradu (plnění různých úkolů a výukové panely). K dispozici máme vždy míče, švihadla, křídy na asfalt, skákací gumy a pozorovací lupy.

Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení Září 4. oddělení