Duben - 1. oddělení

Téma zvířat a přírody nás provází celý školní rok a tak tomu nemohlo být ani jinak u družinového karnevalu, který jsme měli hned v začátku dubna. Užili jsme si spoustu zábavy, tance a vyhlásili jsme nejlepší tanečníky parketu. Také jsme se zaměřili na ptáky, jejich hnízdění a povídali jsme si, kteří jsou u nás ohrožení. Venku jsme pak hledali hnízda a ptačí budky.

Povídali jsme si i o Velikonocích, jak a proč je slavíme. Na školní zahradě jsme si nabrali hlínu do ozdobných krabiček a zaseli jsme velikonoční osení. Nabarvili jsme si vajíčka a udělali jsme i papírová jako zápichy do našich osení. Kdo ještě stihl, tak si ozdobil dřevěné zajíčky.

Po Velikonocích jsme pak „oslavili“ Den Země, řekli jsme si význam proč je pro nás naše planeta důležitá. Vyrobili jsme si i svoje zeměkoule. Na školní zahradě jsme pak užili plnění úkolů z pracovních listů na téma „dubnová“ procházka.

Konec dubna jsme již tradičně oslavili sletem čarodějnic. V areálu školy jsme pak „létali“ a učili se zaklínadla a poznávali jsme podle indicií čarodějnice. Bylo to velmi vydařené odpoledne i díky krásnému počasí.

Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení Duben - 1. oddělení