Listopad 4. oddělení

V listopadu jsme toho stihli společně opravdu hodně. Zpočátku jsme se věnovali přírodě. Zkoumali jsme život pod listím a v kompostu. Prohlédli jsme si rozkladače opadanky nejen na barevných kartičkách v herně, ale také přímo v kompostu na školní zahradě. Povídali jsme si hodně také o žížalách, které nám pomáhají vylepšovat kvalitu půdy. Děti stavěly z přírodnin příbytky pro drobné živočichy.

Podzimní počasí jsme si užili nejen venku, kdy nás občas zastihl deštík, ale i při malování veselých deštníků.

V herně jsme si přečetli legendu o sv. Martinovi. Těšili jsme se, zda nám sv. Martin nadělí nějakou sněhovou nadílku, a tak jsme si vytvořili obrázek svatomartinského koníka.

Společně jsme si začali číst knihu Netopýří chmýří, díky které se seznamujeme se životem těchto živočichů.

Protože čas plynul velice rychle, začali jsme s přípravami na advent. Seznámili jsme se s tradicemi a zvyky tohoto nádherného období. Začali jsme vyrábět čertíky, anděly a Mikuláše, abychom to všechno stihli.

Koncem měsíce jsme se dočkali sněhové nadílky. Postavili jsme si sněhuláky a vydováděli se na sněhu. Bohužel nám sníh nevydržel dostatečně dlouho, abychom si ho pořádně užili.

Část dětí si v rámci tvořivých odpolední zhotovila krásná vánoční překvapení.

Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení Listopad 4. oddělení