Prosinec 3. oddělení

A je to tady, nejkouzelnější měsíc v roce! V družině jsme měli napilno. Vyráběli čertíky z papíru, motali andílky z příze a zdobili vánoční stromečky ze šišek. Povídali jsme si o sv. Lucii a pradávných zvycích, kdy Lucky chodily po domech a strašily nezbedné děti a naopak obdarovávaly ty hodné. Dále jsme si vyprávěli o Vánocích, jejich původu, významu a symbolice. Poslední čtvrtek před odchodem na vánoční prázdniny jsme opět uspořádali tvořivou dílničku. Tentokrát si děti vyrobily velkou skládanou hvězdu z papíru. Poslední den patřil společné vánoční besídce. Poslouchali jsme koledy, zhodnotili jsme, co se nám v prvních měsících povedlo a co naopak moc ne. Na závěr si rozdali dárečky, které na nás čekaly pod třídním stromečkem. Do družiny nám Ježíšek nadělil nové ježdíky. Už se těšíme, až je budeme moci po Novém roce vyzkoušet. Snad nám napadne dostatek sněhu.

Do nového roku přejeme všem pevné zdraví a vše dobré!

Žáci z 2.A a p. vychovatelka Andrea Radostná

Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení