Prosinec 5. oddělení

Prosincové počasí venkovním hrátkám příliš nepřálo, zaměřili jsme se tedy na vycházky po okolí a pozorovali měnící se přírodu.

Děti byly velmi natěšené na blížící se vánoční svátky a s napětím očekávaly příchod Štědrého dne a splnění svých přání. Sepsaly dopis Ježíškovi a ve společných debatách povídaly o tom, která z přání jsou pro ně nejdůležitější.

Advent byl plný společných tvoření. Vyrobili jsme si přáníčka, betlém, sněhuláky z ruliček, papírovou hvězdu na zavěšení, kouzlili jsme s klovatinou a ozdobili náš družinový vánoční stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami.

Naučili jsme se vánoční zvyky našich předků. Umíme pojmenovat jednotlivé svíce na adventním věnci a celý advent jsme pracovali na souboru pracovních listů zaměřeného na významná jména tohoto období jako např. sv. Ondřej, sv. Lucie a další.

Užili jsme si další ze série společných adventních tvořivých setkání a vyrobili si lucerničku a hvězdu z papírových sáčků.

Před prázdninami dostaly všechny děti malý dárek.

Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení Prosinec 5. oddělení