Říjen 2. oddělení

V říjnu jsme si s dětmi povídali o lesních zvířatech a o tom, jak se připravují na zimu. Kdo se chystá k zimnímu spánku, kdo si dělá zásoby a kdo nemusí. Pomohly nám výukové karty a encyklopedie.
V oddělení jsme si jako tradičně po obědě četli z Lexikonu strašidel, povídali si o zážitcích a hráli různé hry zaměřené na sociální a komunikační rozvoj.
Tento měsíc jsme věnovali také tradicím a zvykům svátku Halloween, v jehož duchu jsme si vyzdobili ŠD, vyrobili si masky na obličej, malovali dýně technikou zapouštění anilinek a obtažení linií slabým fixem, vyrobili jsme si také dýni skládanou – z proužků papíru, a zahráli si legrační tematickou hru na Dýni.
Měli jsme možnost načerpat spoustu čerstvého vzduchu v krásném okolí naší školy. Sledovali jsme proměny přírody, navštívili les, pobyli na loukách a dětském hřišti. Užili jsme si pohybové a kolektivní hry, kreslení křídami na asfalt, stavění domků pro zvířata a podzimní úkoly v lese (házení šiškami na strom, hledání přírodnin v různých barvách a činnosti jako malování klacíkem, obejmutí stromu, dotek půdy…).
V tomto měsíci jsme také celodružinově uspořádali soutěž Velká Ruprechtická Steeplachase. Děti si se svými pomyslnými závodními koňmi projeli překážkovou trať a dali si finálový závod na rychlost. Všechny děti byly drobně odměněny dobrotou a diplomem.

Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení