Říjen 4. oddělení

Tento měsíc jsme se věnovali lesním zvířátkům. Naučili jsme se poznávat nejznámější druhy a jejich zvířecí rodiny. Dozvěděli jsme se, že samicím daňka se říká daněla a další zajímavé informace ze života ostatních zvířátek. Zabývali jsme se i přípravou lesních obyvatel na zimní období. Kdo si dělá zimní zásoby a kdo nemusí. Skládali jsme puzzle lesní zvěře a pracovali s kartičkami zvířátek.

Také jsme si povídali o opadavých a neopadavých stromech, proč se listnaté stromy na zimu zbavují listů a jak tento proces probíhá. Shlédli jsme krátké video k tomuto tématu.

Seznámili jsme se s původem a tradicemi svátku Halloween.

Nezapomněli jsme ani na výtvarné činnosti. Vytvořili jsme si koláž veverek a ježků, kombinovanou technikou jsme si namalovali nádherné strašidelné obrázky.

Užili jsme si i radosti z pohybu. Ve „Velké ruprechtické steeplechase“ jsme při zdolávání umělých překážek ověřili naši obratnost a v závěrečném rovinovém dostihu i naši rychlost. Všichni účastníci obdrželi diplom a malou sladkou odměnu.

Rozvíjeli jsme  naši tvořivost, prostorovou představivost i paměť v soutěži „Tak trochu strašidelné odpoledne“, když jsme skládali halloweenské puzzle i pexesa na školní zahradě.

Ve zbylém čase jsme si hráli, dováděli i odpočívali.

Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení Říjen 4. oddělení