Čarodějnická expedice

Dne 30. dubna jsme se nevydali do školy, ale na něco lepšího – na Čarodějnickou expedici! Naši dobrodružnou výpravu jsme zahájili výhledem na celý Liberec, který jsme si vychutnali i zdokumentovali. Potom nás čekalo dobrodružství v lese, které bylo víc než jen procházka mezi stromy. Chlapci si zahráli na Tarzana a dívky na Jane. Kluci zkusili své síly s omotaným lanem kolem pasu a velkou kládou na laně, kterou museli co nejrychleji dopravit na vrchol kopce. Tuto klučičí bojovku si zkusily i dvě statečné dívky! Klobouk dolů před nimi! V další disciplíně jsme mohli poměřit síly nejen mezi chlapci, ale i dívkami. Kdo hodí těžký balvan nejdál? Bylo to jako olympijské hry, ale s balvany! V těchto disciplínách vyhrál Tonda a Filip. Gratulujeme!! A pak ta největší bitva…  Ulovit si sladkou kořist, ale bez toho, aby nás chytila ​​naše vlastní verze Medvídka Pú! Ano, paní učitelka a její kolega etoped byli pěkně ostražití, ale my jsme byli vytrvalejší a sladká odměna nakonec byla naše! Při našem dobrodružství jsme sice utrpěli pár škrábanců na nohou, někomu se dokonce strom postavil do cesty v obličeji, ale k velkým úrazům naštěstí nedošlo. Jako třešnička na dortu naší dobrodružné cestě nás čekala bojovka ve stylu Agathy Christie! Měli jsme za úkol odhalit, kdo zabil nevěstu! Rozděleni do skupin jsme se pustili do vyšetřování jako opravdoví detektivové. Po hodině bádání, luštění a pár zmatků s několika falešnými stopami jsme konečně měli někteří jasno, kdo byl vrahem... Vítězné družstvo vyhrálo slavnostní bábovku jako trofej za svou detektivní zdatnost. Ostatní, za svou snahu, byli odměněni sladkým perníkem. Dívky nám pak připravovaly buřtíky, zeleninu a pečivo, kluci se postarali o oheň. Pojedli jsme naše zásoby, poklidili a odešli do kopců na autobus.

S příjemnou únavou v nohách jsme se loučili s naší Čarodějnickou expedicí, vědomi si toho, že nejlepší příběhy jsou ty, které si budeme připomínat na dlouhá léta a které nás vždycky přenesou zpět do těch úžasných okamžiků plných smíchu, dobrodružství a přátelství.